© 2023 Stingray Studio

Články

Stretnutie APSS v SR s verejným ochrancom práv Róbertom Dobrovodským

18.04.2023

apssvsr Aktuality 0

325

Včera sme sa stretli s verejným ochrancom práv Róbertom Dobrovodským. Informovali sme ho o stále pretrvávajúcej diskriminácii klientov neverejných poskytovateľov sociálnych služieb, ktorí sa nevedia dostať k rovnocenným sumám na zabezpečenie služby akú dostávajú klienti tzv. verejných-samosprávnych zariadení.

Spanilá jazda v Trenčianskom kraji

08.03.2023

apssvsr Aktuality 0

397

Aj v Trenčianskom kraji sme absolvovali úspešnú „Spanilú jazdu“. Stretnutie s predstaviteľmi kraja a poskytovateľmi otvorilo veľa zaujímavých otázok a pohľadov na potreby sociálny služieb v TSK.

Spanilá jazda v Nitrianskom kraji

03.03.2023

apssvsr Aktuality 0

376

„Spanilá jazda“ v Nitre dopadla výborne. Prišlo naozaj veľa poskytovateľov, krorých zorganizovala činorodá koordinátorka asociácie Juliana Hanzová. Mnohé z preberaných tém samozrejme zaradíme do našej agendy a pokúsime sa cez zodpovedné orgány štátu a samosprávy ich vyriešiť.

Spanilá jazda v Bratislavskom kraji

02.03.2023

apssvsr Aktuality 0

295

Nielen o výmene skúseností bolo včerajšie stretnutie vedenia Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb s poskytovateľmi pôsobiacimi v Bratislavskom kraji. Riešili sme aj zmluvy so samosprávami. Definovali sme dva hlavné problémy: komplikované zmluvné podmienky vytvárajúce stále sa zvyšujúcu administratívnu záťaž poskytovateľov a podľa nás neoprávnené vyžadovanie vrátenia finančného príspevku za každý deň keď je lôžko v ZSS neobsadené.

Predsedníctvo a Valné zhromaždenie 2.2.2023

02.02.2023

apssvsr Aktuality 0

446

Prvé Valné zhromaždenie v tomto roku bolo úspešné. Členovia APSS v SR schválili všetky pripravované aktivity na tento rok.

RTVS – Správy a komentáre – Stabilizačný príspevok

18.01.2023

apssvsr Aktuality 0

440

Predsedníčka APSS v SR Anna Ghannamová v RTVS o Stabilizačnom príspevku a nedoplatkoch za energie

Stretnutie zástupcov mimovládnych organizácií u prezidentky Zuzany Čaputovej

17.01.2023

apssvsr Aktuality 0

399

Náš najvyšší ústavný činiteľ, prezidentka Zuzana Čaputová si váži prácu mimovládnych organizácií. Zorganizovala preto aj slávnostné stretnutie a pozvala aj našu predsedníčku Annu Ghannamovú.

Predsedníčka Komory opatrovateliek Slovenska – Dana Grafiková

06.12.2022

apssvsr Aktuality 0

565

Milé kolegyne opatrovateľky, milí kolegovia opatrovatelia, dlhé roky pracujem ako opatrovateľka a poznám všetky plusy a mínusy tohto povolania.
Staráme sa o detičky so zdravotným znevýhodnením, staráme sa o klientov, často už v ťažkých zdravotných stavoch. Staráme sa o každého, kto našu pomoc potrebuje. Sme s nimi 24 hodín denne a často naša ruka je posledná, ktorú držia v ich posledných etapách života.

XXI. Odborná konferencia APSS v SR

29.11.2022

apssvsr Aktuality 0

554

XXI. Odborná konferencia Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb v Hoteli Sitno vo Vyhniach mala veľký úspech. Ďakujeme všetkým partnerom – Kimberly – Clark Depend, Christeyns, Iresoft, Professional support, 2P Servis, Untraco, Codaco Electronics, Salesianer, Cleaning, Simplea – prednášateľom aj účastníkom.

APSS v SR ďakuje vláde SR za záchranné inflačné koleso

16.11.2022

apssvsr Aktuality 0

479

APSS v SR ďakuje vláde SR za záchranné inflačné koleso

Generálny partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb

Hlavný partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb