© 2023 Stingray Studio

Články

Momentky z XXII. Konferencie v Hoteli Senec

17.05.2023

apssvsr Aktuality 0

68

Dovoľte nám ešte raz sa poďakovať všetkým účastníkom a partnerom za úžasnú atmosféru na XXII. Konferencii APSS v SR v Hoteli Senec. Sme veľmi radi, že tieto naše stretnutia majú nielen vzdelávací ale aj spoločenský charakter.

Dobré Srdce 2023

13.05.2023

apssvsr Aktuality 0

62

Štvrtý ročník Národnej ceny starostlivosti DOBRÉ SRDCE je realitou. Víťazov vyhlásime v kategórii opatrovateľka, sestra v sociálnych službách, odborný pracovník, dobrovoľník, manažér, poskytovateľ a výnimočný počin.

Národná cena starostlivosti – DOBRÉ SRDCE 2023

27.04.2023

apssvsr Aktuality 0

129

Dnes prebehlo 1. zasadnutie poroty Národnej ceny starostlivosti DOBRÉ SRDCE, kde oceňujeme zamestnancov sociálnych služieb.

Quo vadis sociálne služby?

18.04.2023

apssvsr Aktuality 0

223

Osveta o stave sociálnych služieb na Slovensku, kde smerujú a aké rozhodnutia by mali robiť politické reprezentácie, aby sme sa vo financovaní a v legislatívnej istote priblížili aspoň Českej republike je veľmi dôležitá.

Stretnutie APSS v SR s verejným ochrancom práv Róbertom Dobrovodským

18.04.2023

apssvsr Aktuality 0

88

Včera sme sa stretli s verejným ochrancom práv Róbertom Dobrovodským. Informovali sme ho o stále pretrvávajúcej diskriminácii klientov neverejných poskytovateľov sociálnych služieb, ktorí sa nevedia dostať k rovnocenným sumám na zabezpečenie služby akú dostávajú klienti tzv. verejných-samosprávnych zariadení.

Spanilá jazda v Trenčianskom kraji

08.03.2023

apssvsr Aktuality 0

222

Aj v Trenčianskom kraji sme absolvovali úspešnú „Spanilú jazdu“. Stretnutie s predstaviteľmi kraja a poskytovateľmi otvorilo veľa zaujímavých otázok a pohľadov na potreby sociálny služieb v TSK.

Spanilá jazda v Nitrianskom kraji

03.03.2023

apssvsr Aktuality 0

207

„Spanilá jazda“ v Nitre dopadla výborne. Prišlo naozaj veľa poskytovateľov, krorých zorganizovala činorodá koordinátorka asociácie Juliana Hanzová. Mnohé z preberaných tém samozrejme zaradíme do našej agendy a pokúsime sa cez zodpovedné orgány štátu a samosprávy ich vyriešiť.

Spanilá jazda v Bratislavskom kraji

02.03.2023

apssvsr Aktuality 0

152

Nielen o výmene skúseností bolo včerajšie stretnutie vedenia Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb s poskytovateľmi pôsobiacimi v Bratislavskom kraji. Riešili sme aj zmluvy so samosprávami. Definovali sme dva hlavné problémy: komplikované zmluvné podmienky vytvárajúce stále sa zvyšujúcu administratívnu záťaž poskytovateľov a podľa nás neoprávnené vyžadovanie vrátenia finančného príspevku za každý deň keď je lôžko v ZSS neobsadené.

Predsedníctvo a Valné zhromaždenie 2.2.2023

02.02.2023

apssvsr Aktuality 0

283

Prvé Valné zhromaždenie v tomto roku bolo úspešné. Členovia APSS v SR schválili všetky pripravované aktivity na tento rok.

RTVS – Správy a komentáre – Stabilizačný príspevok

18.01.2023

apssvsr Aktuality 0

267

Predsedníčka APSS v SR Anna Ghannamová v RTVS o Stabilizačnom príspevku a nedoplatkoch za energie

Generálny partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb

Hlavný partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb