© 2024 Stingray Studio

16.06.2020

apssvsr Aktuality 0

1208

Dnes sme odovzdali ministrovi Milanovi Krajniakovi list, v ktorom ho žiadame o náhradu strát pre poskytovateľov sociálnych služieb spôsobených pandémiou. Ak totiž štát z verejných zdrojov odškodňuje aj veľké a nadnárodné spoločnosti, ktoré svoje zisky vyvážajú za hranice SR, je jeho psou povinnosťou pomôcť domácemu sociálnemu sektoru.

 

V priebehu ostatných dvoch týždňov sme si urobili on-line prieskum medzi svojimi členmi, aby špecifikovali navýšenie nákladov a straty, ktoré im pandémia spôsobila. Z našich takmer 200 členov, ktorí prevádzkujú 500 zariadení a starajú sa o takmer 11 000 odkázaných občanov sa do dotazníka zapojili ¾, teda presne 142 členov (108 majú pobytové služby, 18 ambulantné a 16 terénne), ktorí majú v starostlivosti cca 7 000 klientov.

 

 

A výsledky. Odpovedajúcich 142 poskytovateľov vyčíslilo straty spolu na takmer 1,8 milióna Eur:
– Pobytové zariadenia 1.572.664
– Ambulantné zariadenia 122.060
– Terénne 53.188

 

Vážený pán minister, žiadame Vás preto o zaradenie poskytovateľov sociálnych služieb medzi subjekty, ktorým budú z verejných zdrojov nahradené straty zo zvýšených nákladov na pandemické opatrenia a tiež finančné strany z neobsadených miest. Veríme, že nám vyhoviete.

Generálny partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb

Hlavný partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb