© 2021 Stingray Studio

16.06.2020

apssvsr Aktuality 0

400

Dnes sme odovzdali ministrovi Milanovi Krajniakovi list, v ktorom ho žiadame o náhradu strát pre poskytovateľov sociálnych služieb spôsobených pandémiou. Ak totiž štát z verejných zdrojov odškodňuje aj veľké a nadnárodné spoločnosti, ktoré svoje zisky vyvážajú za hranice SR, je jeho psou povinnosťou pomôcť domácemu sociálnemu sektoru.

 

V priebehu ostatných dvoch týždňov sme si urobili on-line prieskum medzi svojimi členmi, aby špecifikovali navýšenie nákladov a straty, ktoré im pandémia spôsobila. Z našich takmer 200 členov, ktorí prevádzkujú 500 zariadení a starajú sa o takmer 11 000 odkázaných občanov sa do dotazníka zapojili ¾, teda presne 142 členov (108 majú pobytové služby, 18 ambulantné a 16 terénne), ktorí majú v starostlivosti cca 7 000 klientov.

 

 

A výsledky. Odpovedajúcich 142 poskytovateľov vyčíslilo straty spolu na takmer 1,8 milióna Eur:
– Pobytové zariadenia 1.572.664
– Ambulantné zariadenia 122.060
– Terénne 53.188

 

Vážený pán minister, žiadame Vás preto o zaradenie poskytovateľov sociálnych služieb medzi subjekty, ktorým budú z verejných zdrojov nahradené straty zo zvýšených nákladov na pandemické opatrenia a tiež finančné strany z neobsadených miest. Veríme, že nám vyhoviete.

Generálny partner

Pridajte sa k našim partnerom!

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb

Hlavný partner

Pridajte sa k našim partnerom!

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb