© 2024 Stingray Studio

15.05.2020

apssvsr Aktuality 0

1136

Viac ako mesiac sme bojovali za plošné testovanie v zariadeniach sociálnych služieb ako aj za spravodlivú distribúciu ochranných pomôcok pre všetky zariadenia na Slovensku. Aj keď sa nám po takmer dvoch mesiacoch podarilo s novou vládou vyjednať plošné testovanie klientov i zamestnancov, nedostali sme zo Štátnych hmotných rezerv dostatok ochranných a najmä intervenčných pomôcok.

 

 

Zariadenia stále testujú klientov aj zamestnancov rýchlo testami a niektoré sú aj pozitívne, preto kým PCR test nepotvrdí opak, musia sa chrániť, ale mnohí nemali čím. Ešte uplynulý týždeň sme evidovali aj takých poskytovateľov, ktorí zo ŠHR nedostali nič. Preto APSS v SR začala konať sama. A tým činom je verejná zbierka – DOBRÉ SRDCE POMÁHA.

 

Do pomoci zariadeniam sociálnych služieb sa zapojili známe Nadácie a spoločnosti, ktoré na pomoc poskytovateľom venovali spolu už takmer 700 000 eur. Exkluzívnym partnerom zbierky DOBRÉ SRDCE POMÁHA je Nadácia J&T, ktorá na zakúpenie PCR testov pre zamestnancov ZSS-iek dala 480 tisíc eur. Generálnym partnerom je Hartmann Rico a hlavným partnerom spoločnosť Kimberly Clark so značkou DEPEND. Do zbierky sa zapojila aj Nadácia Volkswagen. Tieto spoločnosti prispeli na nákup ochranných pomôcok, tak, že každý poskytovateľ dostane 10 sád. Spoločnosť Philip Morris Slovakia darovala 550 tabletov, zdravotná poisťovňa Dôvera 600 litrov dezinfekcie a 600 štítov a spoločnosť PROFESSIONAL SUPPORT vyše 2756 kilogramov dezinfekčného pracieho prášku.

 

Od 25.5. 2020 môže okrem spoločností prispieť na pomoc zariadeniam sociálnych služieb aj bežná verejnosť – individuálni darcovia. Stačí kliknúť na: www.dobre-srdce.sk a vybrať si formu pomoci.

 

 

 

 

Galéria

Generálny partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb

Hlavný partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb