© 2024 Stingray Studio

24.05.2021

apssvsr Aktuality 0

914

Uplynulý týždeň sme s kolegami z Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb – podpredsedníčkou Boženou Bušovou a našim Košickým koordinátorom Cyrilom Korpesiom mali prijatie u ministra Milana Krajniaka. Predstavili sme mu priority našej asociácie a z 12-tich sme sa výnimočne venovali štyrom:

 

Novele zákona 448/2008, ktorá by okrem iného mala raz a navždy vyriešiť ignoráciu väčšiny miest a obcí voči plateniu finančného príspevku odkázaným občanom u neverejných poskytovateľov, či už cez paušál, alebo zákonne podrobnejšie určený výpočet.

 

Požiadavke o dotácii za neobsadené lôžka, ktoré musia poskytovatelia vyčleňovať na zvýšený počet karanténnych izieb.

 

Možnosti zaradiť očkovanie proti Covidu – 19 v zariadeniach sociálnych služieb do vyhlášky, ktorá rieši očkovanie proti chrípke a pneumokokom.

 

Úsiliu presadiť zvýšenie paušálu za ošetrovateľské úkony v zariadeniach sociálnych služieb na 16E na klienta a deň, hoci aj na dve etapy.

 

Ďalšou témou bolo tiež riešenie situácie v Košickom samosprávnom kraji, ktorý znížil dotáciu neverejným poskytovateľom o 40% a neplní si zákonné povinnosti voči svojim odkázaným občanom.

 

Oceňujeme, že minister aj štátna tajomníčka Soňa Gaborčáková nielen vnímajú, ale aj chápu a chcú riešiť tieto pálčivé priority. Inak aj ľudsky príjemné rokovanie. Máme nádej na zmeny.

Galéria

Generálny partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb

Hlavný partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb