© 2021 Stingray Studio

06.04.2020

apssvsr Aktuality 0

421

Ďakujeme v mene všetkých klientov v pobytových zariadeniach sociálnych služieb za to, že Krízový štáb včera večer konečne vypočul naše prosby a umožní testovanie na Covid-19 pre nových klientov a tých, čo sa do zariadení vracajú z nemocnice.

 

Bol to vyčerpávajúci zápas s MZ SR a za úspech vďačíme všetkým, ktorí pomohli: pani prezidentke SR Zuzane Čaputovej za piatkovú podporu a silné slová, štátnej tajomníčke Soni Gáborčákovej, že bojovala ako levica, komisárke pre občanov so zdravotným postihnutím Zuzane Stavrovskej, všetkým županom samosprávnych krajov a celej SK 8 – mičke na čele s Jozefom Viskupičom, Únii miest Slovenska a jej predsedovi Richardovi Rybníčkovi, Jednote dôchodcov Slovenska a jej šéfovi Jankovi Lipianskemu a všetkým strešným organizáciám v oblasti sociálnych služieb.

 

Zvíťazila zodpovednosť týchto autorít, ktoré sa podpísali pod list, ktorý Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb v piatok ráno odovzdala premiérovi. Ďakujem Gabriela Rothmayerová za kostru listu. Nedali sme ho ako list “otvorený” práve preto, aby sme získali podporu všetkým menovaných. MPSVR SR pracuje na pláne k testovaniu, o ktorom bude budúci týždeň hlasovať vláda.

 

ĎAKUJEME, spolu to dáme.

 

 

 

Galéria

Generálny partner

Pridajte sa k našim partnerom!

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb

Hlavný partner

Pridajte sa k našim partnerom!

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb