© 2024 Stingray Studio

06.04.2020

apssvsr Aktuality 0

1175

Ďakujeme v mene všetkých klientov v pobytových zariadeniach sociálnych služieb za to, že Krízový štáb včera večer konečne vypočul naše prosby a umožní testovanie na Covid-19 pre nových klientov a tých, čo sa do zariadení vracajú z nemocnice.

 

Bol to vyčerpávajúci zápas s MZ SR a za úspech vďačíme všetkým, ktorí pomohli: pani prezidentke SR Zuzane Čaputovej za piatkovú podporu a silné slová, štátnej tajomníčke Soni Gáborčákovej, že bojovala ako levica, komisárke pre občanov so zdravotným postihnutím Zuzane Stavrovskej, všetkým županom samosprávnych krajov a celej SK 8 – mičke na čele s Jozefom Viskupičom, Únii miest Slovenska a jej predsedovi Richardovi Rybníčkovi, Jednote dôchodcov Slovenska a jej šéfovi Jankovi Lipianskemu a všetkým strešným organizáciám v oblasti sociálnych služieb.

 

Zvíťazila zodpovednosť týchto autorít, ktoré sa podpísali pod list, ktorý Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb v piatok ráno odovzdala premiérovi. Ďakujem Gabriela Rothmayerová za kostru listu. Nedali sme ho ako list “otvorený” práve preto, aby sme získali podporu všetkým menovaných. MPSVR SR pracuje na pláne k testovaniu, o ktorom bude budúci týždeň hlasovať vláda.

 

ĎAKUJEME, spolu to dáme.

 

 

 

Generálny partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb

Hlavný partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb