© 2024 Stingray Studio

15.06.2023

apssvsr Aktuality 0

676

V sociálnych službách na Slovensku
– Nemáme dostatok opatrovateliek a sestier
– obce a mestá roky ignorujú svoje povinnosti voči odkázaným
– občan má chaos z neprehľadného systému služieb, ktoré sú nedostupné
– zaostávame vo financovaní z verejných zdrojov už aj za Českou republikou, nielen za vyspelými krajinami EÚ

 

Ako to chcú politici v budúcom volebnom období zmeniť?

Dozviete sa zo záznamu diskusie za okrúhlym stolom, ktorý zorganizovala APSS v SR 8.6. 2023. Do diskusie prijali pozvanie: Jana Žitňanská – Demokrati, Erik Tomáš – Hlas sociálna demokracia, Martina Holečková KDH, Lucia Plaváková a Tomáš Hellebrandt Progresívne Slovensko, Alexandra Boocová a Ľudovít Kaník Modrí Most-Híd, Lucia Drábiková – OĽANO a Peter Cmorej z SAS. Moderátorkou a jednou z diskutujúcich bola aj Anna Ghannamová, z pozície predsedníčky APSS v SR – ktorá zastupuje značnú časť poskytovateľov sociálnych služieb (z toho 80,5% neverejných a 19,5% verejných).
Diskusiu Vám ponúkame rozdelenú do troch celkov, v ktorých sa dozviete návrhy a riešenia APSS v SR, ale najmä zástupcov politických strán, z ktorých niektoré budú mať po voľbách moc zrealizovať zmenu.

 

V prvej časti diskusie sa dozviete odpovede na otázky:
– Mienia politické strany zvýšiť mzdy pracovníkov v sociálnych službách a kde chcú na to vziať peniaze? (myslíme radikálne zvýšenie miezd o 50%, nie zvýšenie, ktoré v pondelok 12.6. 2023 schválila dočasná úradnícka vláda – za čo APSS v SR v mene členov ĎAKUJE)
– Ako chcú do tohto segmentu, kde 1/3 zamestnancov – ktorých je už dnes nedostatok odíde o tri roky do dôchodku, dostať mladých ľudí?

 

Generálny partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb

Hlavný partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb