© 2024 Stingray Studio

16.06.2023

apssvsr Aktuality 0

559

V sociálnych službách na Slovensku
– Nemáme dostatok opatrovateliek a sestier
– obce a mestá roky ignorujú svoje povinnosti voči odkázaným
– občan má chaos z neprehľadného systému služieb, ktoré sú nedostupné
– zaostávame vo financovaní z verejných zdrojov už aj za Českou republikou, nielen za vyspelými krajinami EÚ

 

Ako to chcú politici v budúcom volebnom období zmeniť?

Dozviete sa zo záznamu diskusie za okrúhlym stolom, ktorý zorganizovala APSS v SR 8.6. 2023. Do diskusie prijali pozvanie: Jana Žitňanská – Demokrati, Erik Tomáš – Hlas sociálna demokracia, Martina Holečková KDH, Lucia Plaváková a Tomáš Hellebrandt Progresívne Slovensko, Alexandra Boocová a Ľudovít Kaník Modrí Most-Híd, Lucia Drábiková – OĽANO a Peter Cmorej z SAS. Moderátorkou a jednou z diskutujúcich bola aj Anna Ghannamová, z pozície predsedníčky APSS v SR – ktorá zastupuje značnú časť poskytovateľov sociálnych služieb (z toho 80,5% neverejných a 19,5% verejných).

 

V druhej časti politici prezradia
– Budú politické strany súhlasiť a teda či presadia presun kompetencií pobytových sociálnych služieb z obcí a miest – ktoré 14 rokov ignorujú svoju povinnosť dofinancovať tieto služby – na samosprávne kraje?
– Zrovnoprávnia neverejných a verejných prijímateľov a teda aj poskytovateľov sociálnych služieb, aby každý dostával rovnaký podiel z verejných zdrojov bez rozdielu zriaďovateľa?

 

Generálny partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb

Hlavný partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb