© 2024 Stingray Studio

19.08.2020

apssvsr Aktuality 0

1769

Vyhlásenie APSS v SR

Vzhľadom na zvyšujúci sa počet pozitívne testovaných občanov SR na ochorenie Covid – 19, ktorý dňa 19.8. 2020 dosiahol číslo 100, žiadame vládu SR o zváženie razantných preventívnych opatrení na zabezpečenie ochrany prijímateľov sociálnych služieb a zamestnancov sociálnych služieb.

 

Žiadame o dodanie osobných ochranných pracovných pomôcok tak, ako to prisľúbilo MPSVR SR – rovnomerné počty na každého poskytovateľo bez rozdielu zriaďovateľa.

 

Žiadame o opätovný príkaz Hlavného hygienika testovať všetkých prijímateľov sociálnych služieb, ktorí sa vracajú do zariadení z nemocníc, keďže aj zo včera máme prípad, keď sa klientka zo zariadenia sociálnych služieb nakazila ochorením Covid – 19 v nemocnici.

 

Žiadame vládu o opätovné preplácanie PCR testu pre nových klientov, ktorí prichádzajú do zariadenia sociálnych služieb z domáceho prostredia. Nie každý budúci prijímateľ sociálnych služieb a nie každé zariadenie má ta to zdroje, aby to platili.

 

Žiadame, aby boli poskytovatelia sociálnych služieb informovaní v akej výške budú odmeny pre pracovníkov sociálnych služieb zo strany štátu a v akom časovom horizonte budú financie k dispozícii. V zariadeniach sociálnych služieb je opätovný nedostatok zamestnancov a pri tomto deficite nebudú zariadenia dostatočne pripravené čeliť zhoršeniu epidemiologickej situácie. MPSVR SR nijako nepokročilo v komunikácii o zvyšovaní základných platov opatrovateliek a ostatných pracovníkov v sociálnych službách.

 

Žiadame premiéra SR, aby sa osobne zasadil za zmenu postoja vlády a aby presadil odškodnenie strát a zvýšených nákladov pre zariadenia sociálnych služieb a terénnu sociálnu službu, lebo odmeny nám nepomôžu vykryť chýbajúce financie na decembrové mzdy. Prikladáme OTVORENÝ LIST PREMIÉROVI Igorovi Matovičovi.

 

Galéria

Generálny partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb

Hlavný partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb