© 2021 Stingray Studio

19.08.2020

apssvsr Aktuality 0

562

Vyhlásenie APSS v SR

Vzhľadom na zvyšujúci sa počet pozitívne testovaných občanov SR na ochorenie Covid – 19, ktorý dňa 19.8. 2020 dosiahol číslo 100, žiadame vládu SR o zváženie razantných preventívnych opatrení na zabezpečenie ochrany prijímateľov sociálnych služieb a zamestnancov sociálnych služieb.

 

Žiadame o dodanie osobných ochranných pracovných pomôcok tak, ako to prisľúbilo MPSVR SR – rovnomerné počty na každého poskytovateľo bez rozdielu zriaďovateľa.

 

Žiadame o opätovný príkaz Hlavného hygienika testovať všetkých prijímateľov sociálnych služieb, ktorí sa vracajú do zariadení z nemocníc, keďže aj zo včera máme prípad, keď sa klientka zo zariadenia sociálnych služieb nakazila ochorením Covid – 19 v nemocnici.

 

Žiadame vládu o opätovné preplácanie PCR testu pre nových klientov, ktorí prichádzajú do zariadenia sociálnych služieb z domáceho prostredia. Nie každý budúci prijímateľ sociálnych služieb a nie každé zariadenie má ta to zdroje, aby to platili.

 

Žiadame, aby boli poskytovatelia sociálnych služieb informovaní v akej výške budú odmeny pre pracovníkov sociálnych služieb zo strany štátu a v akom časovom horizonte budú financie k dispozícii. V zariadeniach sociálnych služieb je opätovný nedostatok zamestnancov a pri tomto deficite nebudú zariadenia dostatočne pripravené čeliť zhoršeniu epidemiologickej situácie. MPSVR SR nijako nepokročilo v komunikácii o zvyšovaní základných platov opatrovateliek a ostatných pracovníkov v sociálnych službách.

 

Žiadame premiéra SR, aby sa osobne zasadil za zmenu postoja vlády a aby presadil odškodnenie strát a zvýšených nákladov pre zariadenia sociálnych služieb a terénnu sociálnu službu, lebo odmeny nám nepomôžu vykryť chýbajúce financie na decembrové mzdy. Prikladáme OTVORENÝ LIST PREMIÉROVI Igorovi Matovičovi.

 

Galéria

Generálny partner

Pridajte sa k našim partnerom!

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb

Hlavný partner

Pridajte sa k našim partnerom!

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb