© 2024 Stingray Studio

03.09.2021

apssvsr Aktuality 0

1055

MPSVR SR konečne zverejnilo podmienky a žiadosti o refundáciu odmien pre zamestnancov sociálnych služieb za 2. vlnu pandémie.

 

APSS v SR dodáva:
V praxi nastanú 3 problémy:

 

1. Odmeny sa nevzťahujú na dohodárov / ktorí ale mnohým z poskytovateľov nevyčísliteľne pomohli počas 2. vlny pandémie

 

2. V maximálnej výške odmien, ktoré si môžu poskytovatelia refundovať z MPSVR SR sú síce zahrnuté odvody, ale nie náklady zamestnávateľa

 

3. Mnohí poskytovatelia nemajú financie v rezerve – navyše, aby ich mohli použiť na odmeny a potom si ich dať refundovať. Nemajú príjem z iných činností než je neziskové poskytovanie sociálnych služieb.
Preto APSS v SR ide rokovať s bankami, či budú ochotné dávať na odmeny preklenovacie úvery, o výsledku budeme informovať.

 

4. Pozitívne je to, že zamestnávateľ rozhodne, či dá zamestnancovi plnú výšku odmeny, alebo nie. Takže môžete robiť zásadný rozdiel medzi tými, čo sa dali počas pandémie neboli ochotní brať služby navyše a zamestnancami, ktorí si to reálne „odmakali“.

 

5. Dôležité je aj to, že odmeny sa týkajú iba tých zamestnancov na TPP, ktorí sú stále u poskytovateľa v zamestnaneckom pomere. Takže poskytovateľ nebudete dávať odmeny za 2. vlnu tým zamestnancom, ktorí síce v tom období u neho pracovali, ale v čase vyplácania odmien už nie sú jeho zamestnancami.

 

Spolu to vyriešime a zvládneme.

Generálny partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb

Hlavný partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb