© 2024 Stingray Studio

22.02.2022

apssvsr Aktuality 0

1011

Včerajším dňom sme oficiálne ukončili 2. ročník Národnej ceny starostlivosti Dobré Srdce 2021. Laureátov v jednotlivých kategóriách a našu predsedníčku prijala vo svojom paláci prezidentka Zuzana Čaputová. Dovoľte nám ešte raz sa poďakovať za prevzatie záštity nad DS2021, podporu akú nám dáva, ako aj za veľmi milé prijatie.

 

Z príhovoru pani prezidentky:

 

Sú z rôznych profesií – opatrovateľ, sestra, odborný pracovník, fyzioterapeutka. A sú aj z rôznych kútov Slovenska – od Bardejova až po Bratislavu. Všetkých ich však spája, že do starostlivosti o iných vkladajú svoje srdce. Ich práca je založená nielen na odbornosti a profesionalite, ale obsahuje aj kus ľudskosti, láskavosť, vrúcnosť a súcit. Ich srdce je nielen dobré, ale aj otvorené a ochotné prijať iných a starať sa o nich.

 

Poďakovala som sa dnes laureátom a laureátkam Národnej ceny starostlivosti Dobré srdce. Ocenenie, ktoré dostali za rok 2021, je zaslúžené aj z dvoch osobitných dôvodov. Ich práca je náročná vždy, uplynulé dva roky však boli z dôvodu pandémie ešte mnohonásobne ťažšie, nasadzovali svoje zdravie aj životy. Druhý dôvod je stále naliehavejší.

 

Všetci vieme, že dlhodobá starostlivosť čelí nedostatku personálu a pretrvávajúcemu trendu odchodov opatrovateliek do zahraničia. Je preto nevyhnutné, aby sme opatrovateľskému sektoru zabezpečili priaznivé pracovné podmienky, prajnú spoločenskú atmosféru a v neposlednom rade dôstojné finančné ohodnotenie. Toto všetkým opatrovateľkám, odborným pracovníkom, sestrám a fyzioterapeutom dlžíme.

 

Prosím, pokračujte vo vašej dôležitej službe a nech je vaše srdce naďalej dobré, otvorené a láskavé. Ďakujem!

 

Galéria

Generálny partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb

Hlavný partner

apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb apssvsr.sk, dobre srdce, narodna cena starostlivosti, socialne sluzby, poskytovatel socialnych sluzieb