Prosba o podporu hromadnej pripomienky k Novele zákona o sociálnych službách č. 448/2008, ktorý je v medzirezortnom pripomienkovom konaní do 28.8.2013.

Prosíme o Vašu podporu!
Novela zákona o sociálnych službách č. 448/2008 je v medzirezortnom pripomienkovom konaní  DO 28.8.2013.
Keďže ani táto novela nerieši financovanie v tej miere ako je potrebné,  dali sme dve hromadné pripomienky na Portál právnych predpisov a prosíme o Vašu podporu. Na to, aby sa pripomienkami zaoberali, musí podporu vyjadriť aspoň 500 osôb.

Zdovodnenie nasich pripomienok:

A. Obec je sice podla paragrafu 75 odsek 1, povinna dat prispevok na prevadzku neverejnemu poskytovatelovi socialnych sluzieb,  avsak iba v pripade ak si toho neverejneho poskytovatela vyberie sama obec.  Ziadame, aby toto pravo vyberu poskytovatela mal klient – ziadatel o socialnu sluzbu: Ak si  vyberie neverejneho poskytovatela,  obec mu musi byt povinna prispiet  na sluzby, cize dotovat cenu za socialne sluzby. 

B.  V novele podľa paragrafu 78a je navrhnute, aby sa financny prispevok podla stupna odkazanosti tykal len pobytovych zariadeni.  Ziadame aby tento prispevok dostali aj opatrovatelske sluzby neverejnych poskytovatelov, aby klienti mohli dostavat sluzby za dotovane ceny.   

Postup vyjadrenia podpory:

1/ Klinite na: https://lt.justice.gov.sk/Default.aspx (alebo si to prekopirujte do okna prehliadaca)

2/ ak nie ste zaregistrovani, zaregistrujte sa kliknutim v lavom stlpci na REGISTRACIA (pripravte si tituly, meno, priezvisko,  heslo, emailovu adresu, bydlisko, vzdelanie), bude to od vas este ziadat kliknutie na suhlas s podmienkami a opisanie overovacieho kodu a potom  dole ZAREGISTROVAT

3/ ak ste uz zaregistrovani – prihlaste sa v lavom stlpci  (meno – heslo - prihlasit)

4/ kliknite na:  Návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách  (ak sa vam nezobrazil tento zakon, znamena to, ze Vasa registracia nebola uplna, lebo ste nevyplnili niektore osobne udaje, a treba  ich doplnit)

5/ skrolujte dole na Podporit hromadnu pripomienku

6/ kliknite na Podporit

DAKUJEME!

Asociácia poskytovatelov sociálnych služieb v SR

Ing. Milada Dobrotková, MPH

predsedníčka

Cachticka 17

831 06 Bratislava

00421 902 144 492

JLIB_HTML_CLOAKING

www.apssvsr.sk

   
© ASOCIÁCIA POSKYTOVATEĽOV SOCIÁLNYCH SLUŽIEB v SR